Zajęcia dla dzieci

Zajęcia i warsztaty

WenDo - trening asertywności i samoobrony dla kobiet (Kategorie: dla Mam, )


WenDo powstało ponad 30 lat temu w Kanadzie. W wolnym tłumaczeniu WenDo znaczy "Droga Kobiet" i jest to skrót od dwóch wyrazów angielskiego "women" kobiety i japońskiego "do" droga.


Czym jest WenDo?


WenDo uczy prostych i skutecznych technik samoobrony fizycznej, które nie wymagają miesięcy żmudnych ćwiczeń. Na zajęciach kobiety uczą się również używać siły swojego głosu jako skutecznego środka obrony.
Każda z uczestniczek otrzymując wiedzę na temat sposobów samoobrony, otrzymuje informacje o skutkach, jakie mogą wywołać poszczególne techniki, uderzenia i kopnięcia.


WenDo jako sztuka samoobrony psychicznej pokazuje jak ważne jest rozwiązywanie konfliktów. Uczy suwerennego radzenia sobie z atakami słownymi. Uczestniczki poznają swoje własne granice, uczą się też szanować granice innych ludzi.


WenDo jest spotkaniem w kobiecym kręgu, gdzie w atmosferze bezpieczeństwa można uczyć się technik samoobrony i otworzyć się na wzajemną wymianę doświadczeń. WenDo uczy, jak nie dopuścić do napaści, a w sytuacji zagrożenia jak się skutecznie bronić.


Osoba prowadząca: Liliana Otręba


Jedna z 16 pierwszych polskich trenerek WenDo.
W 2004 roku ukończyła 3 letnie szkolenie trenerskie prowadzone przez trenerki z Niemiec i otrzymała certyfikat trenerski. Ukończyła również min. Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia".


Od 7 lat prowadzi comiesięczne warsztaty WenDo w mieście, w którym mieszka, w Warszawie oraz na terenie całej Polski.


Od wielu lat współpracuje z wieloma organizacjami pozarządowymi z całej Polski. Jest członkinią zarządu Fundacji Centrum Praw Kobiet. Współpracuje również z Dojrzewalnią Róż organizatorem ogólnopolskiego festiwalu Progressteron.


Propaguje WenDo na licznych spotkaniach, seminariach i konferencjach, w radiu, prasie lokalnej, kobiecej i młodzieżowej.


Często jest zapraszana jako konsultantka do programów telewizyjnych np.:Pytanie na śniadanie,Kobieta zaradna, Kawa czy herbata, rozmowy w toku.W 2004 roku przy współpracy Liliany z Joanna Łatką powstał, dla Radiowej Trójki, pierwszy 20 minutowy reportaż radiowy z zajęć WenDo. W radiowej Trójce w 2007 uczestniczyła w godzinnej audycji nt. WenDo w programie Według Polaków Dzięki jej współpracy z TVN Style powstał pierwszy reportaż telewizyjny o WenDo emitowany w 2007 w programie Salon Piękności.


W zajęciach mogą uczestniczyć kobiety bez względu na swoją sprawność fizyczną. Każda kobieta może nauczyć się skutecznie bronić.


Uwaga: W zajęciach mogą brać udział nastolatki od 16 roku życia za pisemną zgodą rodziców lun prawnych opiekunów.


Kurs podstawowy obejmuje 12 godzin zajęć. Zajęcia odbywają się w czwartek od godz. 18.00 do 21.00 w cyklu 4 spotkań.

 

Uczestniczki otrzymują materiały szkoleniowe.


W czasie szkolenia zapewniamy napoje: wodę mineralną, kawę, herbatę.


Dodatkowe uwagi: Prosimy przyjść w stroju wygodnym, luźnym, umożliwiającym swobodne poruszanie się. Konieczne jest obuwie sportowe (wiązane) na zmianę.


Zobacz Cennik i Terminy Warsztatów.

 

logo facebook