Zajęcia dla dzieci

Zajęcia i warsztaty

WARSZTATY CHUSTOWE (Kategorie: dla Mam, dla Rodziców, dla Tatusiów, )


Zapraszamy rodziców raczkujących w świecie chust, jak również miłośników chustonoszenia, którzy pragną poszerzać i doskonalić swoje umiejętności oraz podzielić się swoimi doświadczeniami.
 
Od kilku już lat na ulicach polskich miast można spotkać mamy (a nierzadko i tatusiów) obwiązanych chustami, w których noszą swoje maleństwa. Początkowo ten widok dziwił, przynosząc na myśl ludy Afryki, dziś jest niemal tak samo popularny, jak rodzic z wózkiem.


Czy warto nosić? Jak bezpiecznie nosić dziecko? Jak dobrać odpowiednią chustę? Czy i kiedy używać nosidła? Jakie wiązania chusty będą najlepsze dla dziecka? Na te i wiele innych pytań odpowiemy podczas warsztatów chustowych.


Serdecznie zapraszamy na organizowane w Bam Bam Studio zajęcia dla rodziców, tych obecnych, jak również tych dopiero spodziewających się dziecka.


Warsztaty chustowe odbywają się w dwóch grupach, podczas których omawiane są ważne zagadnienia dotyczące noszenia dzieci w chuście oraz poszczególne techniki wiązań.


Poszczególne grupy:


I. Mamy w ciąży oraz rodzice dzieci w wieku od 0 do 3 miesięcy


Warsztaty skierowane są do rodziców małych dzieci lub oczekujących na narodziny dziecka, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z chustą.


Podczas spotkania omówimy i przećwiczymy dwa wiązania. Pierwszym z nich będzie kangurek z przodu. Następnie zagłębimy technikę wiązania kangurka na biodrze. Zaletą obu wiązań jest wspieranie prawidłowego rozwoju kręgosłupa i stawów biodrowych dziecka. Zarówno kangurek z przodu, jak również na biodrze  pozwala na noszenie dzieci już od pierwszych tygodni życia.


Dodatkowo przyjrzymy się bezpieczeństwu noszenia dzieci w chuście w kontekście fizjologicznym oraz porozmawiamy o korzyściach płynących z noszenia. Zaprezentujemy różne rodzaje chust. Omówimy zasady noszenia i prawidłowego wiązania chust.


Rodzaj wprowadzanego wiązania: Kangurek z przodu, kangurek na biodrze


II. Rodzice dzieci w wieku od 3 miesięcy


Celem warsztatu jest pokazanie rodzicom praktycznej i przydatnej metody wiązania chusty jaką jest plecak prosty. Najpóźniej w 4-5 miesiącu życia dobrze jest zacząć nosić dziecko na plecach, tak by dziecko mogło patrzeć w kierunku, w którym rodzic się porusza. Jest to pozycja, która sprzyja właściwej integracji zmysłów.


Zaletą tego wiązania jest wspieranie prawidłowego rozwoju kręgosłupa i stawów biodrowych dziecka. Dodatkowo przypomnimy sobie zasady dotyczące bezpieczeństwa noszenia dzieci w chustach. W miłej atmosferze porozmawiamy o chustach, noszeniu oraz wpływie chustowania na życie naszych dzieci i nasze.


Rodzaj wprowadzanego wiązania: Plecak prosty


Istnieje możliwość zamówienia konsultacji indywidualnych, po uprzednim ustaleniu terminu i miejsca spotkania. Konsultacje mogą odbyć się zarówno w pracowni Bam Bam Studio, jak również w domu.

 

Cennik:

  • Pojedyncze warsztaty – 79 zł (rodzic i dziecko), 125 zł (dwoje rodziców i dziecko) w tym 23% VAT
  • Konsultacje indywidualne w Bam Bam Studio (1h) – 85 zł/os., 120 zł/od pary: mama+tata+dziecko (w tym 23% VAT)
  • Konsultacje indywidualne w domu zamawiającego:

    poniedziałek - piątek - 200 zł/2 h* (w tym 23% VAT)
    sobota - niedziela - 260 zł/2 h* (w tym 23% VAT)

* Cena dotyczy dojazdu w następujących dzielnicach: Ursynów, Wilanów, Mokotów, Sadyba,  Nowa Iwiczna, Józefosław. Możliwy jest również dojazd do innych dzielnic Warszawy – w tym przypadku cena może różnić się w zależności od lokalizacji oraz czasu dojazdu i jest ustalana indywidualnie.


Informacje i zapisy: www.bambamstudio.pl,  info@bambamstudio.pl  lub 603-11-70-40.

 

logo facebook