Zajęcia dla dzieci

Zajęcia i warsztaty

ZARAZ PRZEDSZKOLE - zajęcia adaptacyjne (Kategorie: 3+, 1,5+, )


Program zajęć Zaraz Przedszkole przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 2,5 do 3,5 lat. Cykl zajęć  przygotowuje dziecko do wejścia w przedszkolny świat.


Dzięki trzem następującym po sobie częściom: muzyczno-ruchowej, swobodnej zabawie z rówieśnikami i zajęciom plastyczno-manualnym przyszły przedszkolak aktywizuje po kolei motorykę dużą, uczy się obcowania w grupie społecznej oraz rozwija motorykę małą.


Podczas zajęć ruchowych dzieci ćwiczą koordynację ruchową,  mają kontakt z dźwiękami, które poznają poprzez grę na instrumentach i śpiewanie piosenek. W części ostatniej natomiast poznają różne techniki plastyczne. Podczas zabawy dziecko ma możliwość nauki wielu praktycznych czynności dnia codziennego, nabywa także wiedzę na temat otaczającego go świata, kształtów, kolorów, kierunków, prawej i lewej strony ciała, liczb, dźwięków, faktury przedmiotów etc.


Wszystkie części zajęć uczą malucha współdziałania w grupie, do której będzie należał jako przyszły przedszkolak, co pozwala mu na oswojenie się z nową sytuacją, wdrażając go w nowy system życia społecznego.


* W czasie zajęć sobotnich (120 minutowych) odbywa się wspólny posiłek. Uprzejmie prosimy o przynoszenie przekąski dla dziecka.


Zobacz Plan Zajęć i Cennik.

 

logo facebook