Zajęcia dla dzieci

Polecamy

Wydawnictwa Zakamarki | Kategoria: Książki


Wydawnictwo Zakamarki powstało na początku 2007 roku w Poznaniu. Wydaje cenione na całym świecie i tłumaczone na dziesiątki języków szwedzkie książki dla dzieci. Wiele naszych tytułów to książki obrazkowe dla młodszych dzieci, mamy też liczne ciekawe propozycje dla dzieci starszych, czytających już samodzielnie.


Do końca kwietnia 2011 roku Zakamarki wydały 89 tytułów szwedzkich autorów i ilustratorów, w tym kilkanaście książek obrazkowych Astrid Lindgren oraz dwanaście tomów bestsellerowej serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Dużą popularnością cieszą się też książki Ulfa Starka, seria o Piaskowym Wilku czy Linnei. Książki wydawnictwa wyróżniane były w konkursach IBBY Dziecięcy Bestseller Roku, KOPD Świat Przyjazny Dziecku, Przecinek i Kropka, a w 2009 roku Zakamarki otrzymały nominację do nagrody TVP Kultura Gwarancje Kultury.


Podstawową zasadą Wydawnictwa Zakamarki jest publikowanie książek z wartościową treścią, dopracowanym językiem i dobrą, niesztampową ilustracją. Nasze książki tworzone są z pasją, humorem i indywidualizmem, nie pod dyktando komercyjnej mody.
 

Pierwszą książkę wydaliśmy 23 sierpnia 2007 roku - były to Przygody Astrid - zanim została Astrid Lindgren.


Zapraszamy na wędrówkę po magicznym świecie słowa i ilustracji oraz odwiedzenia strony www.zakamarki.pl!

 

logo facebook