Zajęcia dla dzieci

Polecamy

Gryzmoł | Kategoria: Książki


Co zrobić z nieodpartą chęcią malowania, rysowania i bazgrania po wszelkich możliwych powierzchniach? Gryzmoł Doroty Gellner, autorki przeboju Zuzia – lalka nieduża, to kilkanaście zabawnych, rymowanych historyjek o małym chłopcu, który zna odpowiedź na to pytanie. Gdy najdzie go taka ochota, chwyta długopis i tworzy plastyczne dzieła na ścianach, obrusach i na wujkowej pościeli. Oczywiście konsekwencje takiego zachowania bywają przeróżne!


Przygody Gryzmoła spodobają się nie tylko spokojnym miłośnikom rysowania. Każdy rozdział jest na tyle krótki, że nie znudzi żadnego wiercipięty. Tym samym książka świetnie nadaje się do czytania na dobranoc lub w czasie krótkich podróży. Jej dodatkowym atutem są zwariowane ilustracje oddające psotny charakter głównego bohatera.


Polecamy połączenie lektury z radosnym gryzmoleniem. Być może dzieci zainspirowane opowieściami z chęcią stworzą własne ilustracje do książki? Co odważniejsi rodzice mogą wydzielić swoim pociechom fragment ściany przeznaczony do malowania.


Gryzmoł wydany przez Wydawnictwo Bajka to dobry wybór dla wszystkich obdarzonych poczuciem humoru.


Zespół Bam Bam Studio


Po książkę zapraszamy do księgarni Bam Bam Studio!

 

logo facebook