Zajęcia dla dzieci

O pracowni - Zespół


AGNIESZKA MIŁKOWSKA

Absolwentka Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego specjalność Edukacja Początkowa z Reedukacją oraz Podyplomowych Studiów Logopedii na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej w Warszawie. Ukończyła kurs pedagogiki Marii Montessori w zakresie edukacji wieku dziecięcego w Polskim Stowarzyszeniu Montessori.

Agnieszka o sobie:

"Dzieci potrafią dostrzec to, czego dorośli często na co dzień nie zauważają, zachwycić się tym co wydaje się "zwyczajne", a na pytania, które nam zadają, trudno czasami znaleźć właściwą odpowiedź. Ich świat jest zadziwiający i fascynujący. Praca z dziećmi dostarcza "małych-wiekich" radości.

Bliska jest mi pedagogika M. Montessori. Jej zasady zgłębiłam w przedszkolu montessoriańskim. W swojej pracy nadal kieruje sie jej wskazówkami. Staram się, żeby dzieci miały szansę "uczyć się" samodzielnego działania, myślenia i podejmowania decyzji." (M. Montessori).

W Bam Bam Studio Agnieszka jest wychowawcą w klubie przedszkolaka. Swoją prace łączy z prowadzeniem zajęć logopedycznych w dwóch warszawskich przedszkolach.


JUSTYNA ZIĘTEK

Absolwentka studiów pierwszego stopnia na Uniwersytecie Warszawskim, na Wydziale Pedagogicznym, specjalności: Pedagogika Przedszkolna i Pedagogika Wczesnoszkolna. Obecnie studentka studiów uzupełniających na tym samym wydziale, specjalność: Animacja Społeczno – Kulturalna.

Justyna o sobie:

Odkąd pamiętam wiedziałam, że w przyszłości będę chciała pracować z dziećmi. Przez 5 lat prowadziłam drużynę zuchową, następnie wybrałam ścieżkę edukacyjną, która mogła mi to umożliwić.

Podchodzę do dzieci w sposób poważny. Nie bagatelizuję ich problemów i rozterek. Wiem, że każde z nich jest indywidualną jednostką i potrzebuje, czego innego by czuć się dobrze.

Wspaniale jest przyczyniać się do poznawania przez maluchy świata i obserwować postępy w ich socjalizacji. Traktuję dzieci jak równych sobie partnerów zarówno do zabawy jak i do rozmowy. Przepełnia mnie pozytywna energia, którą zarażam dzieci w czasie zajęć.

W Bam Bam Studio Justyna prowadzi zajęcia dla dzieci – zajęcia, imprezy okolicznościowe oraz urodziny.


AGATA SZUBIŃSKA

Absolwentka studiów pierwszego stopnia na Wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyła kursy doskonalące m.in.: Muzyka i ruch w pracy z małymi dziećmi, szkolenie z terapii tańcem – choreoterapii oraz szkolenie Metody Ruchu Rozwijającego wg Weroniki Sherborne ( I stopień)

Agata o sobie:

Mój kontakt z dziećmi rozpoczął się już w liceum, kiedy zostałam wolontariuszką w domu kultury oraz przyboczną w gromadzie zuchowej. Podczas studiów pedagogicznych pracowałam jako niania oraz prowadziłam zajęcia dla przedszkolaków w ochockim Klubie Osiedlowym „Surma”. Jednocześnie rozwijałam swoje zainteresowanie teatrem ruchu współpracując z fundacjami zajmującymi się rozwojem tańca współczesnego oraz uczestnicząc w warsztatach tanecznych i teatralnych.

W swojej pracy uwielbiam rozmawiać z dziećmi, opowiadać im bajki, odkrywać ich nieograniczoną ekspresję prowadząc zajęcia muzyczno-ruchowe. W przyszłości chciałabym znaleźć czas na napisanie własnej książki dla najmłodszych.

W Bam Bam Studio prowadzę zajęcia dla dzieci:  Pięć Zmysłów,  Zaraz Przedszkole oraz zajęcia podróżnicze Dookoła świata i zajęcia muzyczno – ruchowe. Jeśli nie ma mnie akurat w żadnej z sal, pilnie tworzę scenariusze zajęć oraz teksty na tematy związane z dziećmi i edukacją.

DOROTA SIWIEC

Absolwentka Wydziału Psychologii w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Warszawie. Doradca noszenia szkoły ClauWi.

Dorota o sobie:

Moje miejsce w Bam Bam Studio znalazłam zarówno w pracy z dziećmi podczas zajęć adaptacyjnych, jak również ucząc rodziców poznawania swojego dziecka poprzez bliskość jaką daje noszenie maluszka w chuście. Zajmuję się również rozwojem naszej pracowni i koordynacją zespołu, w którym panuje przyjazna i domowa atmosfera.

Moja praca inspiruje mnie do działania. Daje mi poczucie, że przyczyniam się do budowania miejsca, które zapewnia solidną edukacje w beztroskim i bezpiecznym otoczeniu.

O sobie mogę powiedzieć, że jestem niepoprawną optymistką. Uwielbiam podróżować, jestem otwarta na nowe doświadczenia i poznawanie nieznanych mi zakątków świata. Lubię spędzać aktywnie czas, długie spacery, zwierzęta i góry.  Jestem posiadaczką dwóch szczęśliwych psów. W przyszłości pragnę rozwijać swoje umiejętności w zakresie coachingu i doradztwa zawodowego.

W Bam Bam Studio Dorota prowadzi zajęcia dla dzieci – zajęcia adaptacyjne, zajęcia dla rodziców – doradca noszenia.


AGATA ARCIMOWICZ

Absolwentka Wyższj Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie na wydziale Wychowania Artystycznego – Wychowanie przez sztukę.

Agata o sobie:

Lubię pracować z małymi dziećmi gdyż cechuje je niczym nie skrępowana wyobraźnia. Sama często „powracam” do literatury dziecięcej tam szukając inspiracji dla moich ceramicznych działań, tak też było w przypadku mojego ceramicznego dyplomu w WSP. („Alicja w Krainie Czarów”). Mam nadzieję, że zajęcia plastyczne i ceramiczne pod moim kierunkiem będą okazją to twórczej zabawy, pełnej radości.

W Bam Bam Studio Agata prowadzi zajęcia plastyczne oraz ceramikę.


ALEKSANDRA RESPONDEK

Absolwentka studiów pierwszego stopnia, kierunku biotechnologia, na Uniwersytecie Warszawskim. Jest w trakcie studiów magisterskich, specjalizacja: biologia molekularna. Ratownik WOPR.

Ola o sobie:

Od ponad 4 lat pracuję jako niania. Wpływ, jaki miałam na rozwój moich podopiecznych, skłonił mnie do podjęcia pracy również w charakterze animatora zabaw dziecięcych. Dobrze odnajduję się w roli „cioci”, która pomaga dzieciom skupić się na tym, co w tym okresie życia jest niezwykle ważne – zabawie i  zajęciach ruchowych połączonych ze zdrową rywalizacją. Dużą nagrodą za pracę są dla mnie uśmiech oraz zaufanie dziecka. Po godzinach spędzonych z dziećmi pływam, gotuję i zajmuję się realizacją projektu będącego podstawą mojej pracy magisterskiej.

W Bam Bam Studio Ola prowadzi urodziny dla dzieci i zajęcia edukacyjne Akademia Odkrywców


MAŁGORZATA GRABSKA

Absolwentka Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie oraz Studium im. Carla Orffa przy tej uczelni.

Prowadzi kursy Aktywnego Słuchania Muzyki wg Metody Batii Strauss dla nauczycieli nauczania przedszkolnego i wczesnoszkolnego.
Uczestniczka wielu międzynarodowych kursów Orffa w Polsce i za granicą. Prowadzi zajęcia muzyczne dla dzieci w wieku przedszkolnym i młodszych.

Mama Julii i Oli.

Pani Małgorzata prowadzi w Bam Bam Studio zajęcia umuzykalniające - Rytmikę.


KAROLINA KOWSZEWICZ

Psycholog dziecięcy, logopeda - absolwentka Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie oraz podyplomowych studiów logopedycznych na Uniwersytecie Warszawskim.

Odbyła staże w Domu Małego Dziecka przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie i w Domu Samotnej Matki w Chyliczkach. Pracowała w Centrum Psychomedycznym Rodziny " Hilaritas ", współtworzyła niepubliczne przedszkole " Muminki" , współpracowała z miesięcznikami " Boutique" i " Shape" oraz tygodnikiem "Naj".
 
Karolina o sobie:

Wychowanie dziecka na szczęśliwego człowieka jest najważniejszym i najwdzięczniejszym zadaniem każdego rodzica. Jednak czasami w procesie wychowania pojawiają się różne trudności, w których z przyjemnością pomogę.

W czym się specjalizuje?  ADHD- nadpobudliwość psychoruchowa, moczenie nocne, nieśmiałość, zaniżona samoocena, trudności w kontaktach z rodzeństwem, rodzicami i rówieśnikami, różnego rodzaju lęki, śmierć bliskiej osoby, urazy psychiczne takie jak przebycie choroby somatycznej, problemy wychowawcze.

Jestem mamą 12-letniej Julki i 5- letniego Maksa. Dzieci są moją największą pasją. Od najmłodszych ich lat staram się rozbudzać w nich ciekawość świata i wrażliwość na drugiego człowieka. Pokazuje im nowe miejsca, smaki, zapachy. Lubimy  podróżować, chodzić na długie spacery, eksperymentować w kuchni, układać puzzle a przede wszystkim rozmawiać.

Dużo czytam. Lubię dobre kino i teatr.

W Bam Bam Studio Karolina prowadzi konsultacje psychologiczne i konsultacje logopedyczne.


KAMILA ROJECKA

Studentka piątego roku psychologii klinicznej w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Warszawie. Pisze prace magisterską z zakresu psychologii rozwojowej.
 
Kamila o sobie:

Moja przygoda z dziećmi rozpoczęła się pięć lat temu, kiedy to na pierwszym roku studiów wraz z legitymacją otrzymałam nową dawkę empatii, którą wiedziałam, że muszę gdzieś wykorzystać. Zgłosiłam się wiec do Ośrodka Pomocy Społecznej na Woli  jako wolontariuszka. To tam razem z dziećmi zaczęłam raczkować w ich świecie najpierw pomagając w nauce, bawiąc się, organizując zabawę oraz uczestnicząc w ich programie terapeutycznym. Przez rok wspierałam również terapie chłopca chorego na Autyzm.

Okres dzieciństwa jest najpiękniejszym i najważniejszym etapem w życiu człowieka, to właśnie wtedy kształtuje się nasz ‘kręgosłup” to z czego później czerpiemy i na czym budujemy całe nasze życie. Pracując z dziećmi mam takie poczucie, że ja również ucząc ich, bawiąc się i wygłupiając z nimi współuczestniczę w  budowie tych fundamentów i staram się z całego serca żeby były one solidnym początkiem tej dalszej „budowy”.

O sobie mogę powiedzieć, że mam w sobie ogromne, niespożyte pokłady tego co Francuzi tak pięknie nazywają joie de vivre. Uwielbiam życie, wiatr we włosach, bycie w ciągłym biegu, lubię żeglować, zwierzęta wszystkich wymiarów i gatunków, podróże, motoryzacje, sztukę i sport. Kocham zwierzęta i to również z nimi chciałabym połączyć swoją przyszłość współpracując z psami podczas terapii w dogoterapii.

W Bam Bam możecie mnie spotkać na zajęciach z grupą moich Odkrywców, kiedy to wspólnie odkrywamy tajemnice i cuda tego świata lub też jako szaloną ciocię prowadzącą imprezy oraz urodziny dla dzieci. Po czym mnie poznacie – moim znakiem rozpoznawczym jest uśmiech na twarzy no i jeszcze czasem podśpiewuje.


AGNIESZKA ŁAWECKA

Jest podporą naszych działań, zawsze gotowa do pomocy, z uśmiechem wita Bam Bam-owych gości, koordynuje zajęcia dla dzieci i rodziców, pracując w naszej recepcji; ma świetny kontakt z dziećmi - które zwykle po zajęciach biegną do cioci Agnieszki pochwalić się swoimi pracami.

Agnieszka o sobie:

Ta praca dostarcza mi codziennie nowych doświadczeń, a kontakt z dziećmi sprawia mi dużo radości. Na co dzień  lubię przebywać z przyjaciółmi, bawić się z dziećmi mojej siostry. Staram się twórczo spędzać wolny czas, np. na fotografowaniu. Jestem wielką miłośniczką zwierząt.

 

logo facebook